Вчителю на допомогу


Урок іноземної мови на тему "ДЕНЬ ЗА ДНЕМ" для 3 класу НМК Карпюк

 Цілі: описувати когось / щось, запитувати про події в минуному часі й відповідати на запитання, удосконалювати компетенції чи­тання, аудіювання й усного монологічного мовлення;  уважно стежити за презентованою інформацією, ефективно співпра­цювати під час парної роботи; виховувати вміння сконцентруватися, слухати інших, розуміти важливість опанування іноземною мовою й потреби користуватися нею як засобом спілкування.
Хід уроку
І ВСТУПНА ЧАСТИНА
1.     Привітання
-         Good morning, pupils! How are you today? So, let’s start our lesson!
2. Мовленнєва зарядка.
- What country is it?
- Is it Ukraine?
- What is the weather in England?
- Is it winter? 
- What is your favourite cartoon?
- Do you like Winnie-the-Pooh?
- Сьогодні ми вирушимо у подорож до Англії. А допоможе нам у цьому Winnie-the-Pooh Bear!
3.  Фонетична хвилинка
- Спочатку потрібно дістатися до повітряної кулі . Let’s get on the Balloon!
-Let’s train to say sound [w]. Repeat after me [w]  [w]  [w]
-Wall, window, weather, winter
 - Read the poem with me:
          Baloon travels in the sky.
w – w – w .
Moving so fast and   high,
w – w – w .
Over the sea, and over the land,
w – w – w .
To see our England!
w – w – w .
-Складіть фрази із словом  “winter”
(white winter, snowy winter, winter holidays)
ІІ ОСНОВНА ЧАСТИНА
4.  Повідомлення теми та мети уроку
-Today we speak about last days.
Сьогодні на уроці ми будемо говорити про  минулі події. Про те, хто  де побував. Навчимося запитувати та відповідати на такі питання. Are you ready? Let’s go!
5. Гра »Знайди слова»
- При посадці на літак виникла  проблема.  Розгубився наш багаж зі словами.  Winnie-the-Pooh каже : Help!!! Look at the blackboard. Make the word-combinations.
 



At
In

school
home
Scotland
grandparent’s
the camp
the mountains
the park
the zoo
the hotel
-         Winnie-the-Pooh каже : thank you!
6. PRESENTATION    WAS, WERE
a) Look and say (p. 88, ex. 1).
-         Hello, London. The London Eye. Ось ми і на знаменитому Лондонському  оглядовому колесі! Winnie-the-Pooh приніс нам завдання. Що означають слава was і were? Коли вони вживаються? Розподіліть горщики з медом jars with honey  до потрібного Winnie-the-Pooh.
-         Write the date. Open your books on page 88, ex.1.Доповніть речення потрібними словами was і were. Запишіть два речення, де вживається слово was.
Bill was at school last Monday.
Tom and Eddie were at their grandmother’s last summer.
Bill and Taras were at the camp in summer.
Nick was at home on Sunday.
Linda and her sister were in the mountains on winter holidays.
Roy and Rick were in the park last weekend.
b) Match the pictures.
- А зараз з’єднайте малюнки з іменами дітей. Go to the black board and stick!
Bill, Tom and Eddie, Bill and Taras, Nick, Linda and her sister, Roy and Rick.
-         Make sentences with them! Складіть з ними речення.
7. PRACTICE   WAS/WERE  NOT
Read and compare (p. 89, ex. 2).
Correct the sentences.
-         Oops! Something happens. Щось сталось. Міст Тауер  The Tower Bridge розвівся, щоб пропустити кораблі і пошкодив наші речення вправи 1, які щойно зробили. Давайте виправимо їх. Lets correct!
-         А складати такі речення  дуже просто. Поставте після слів was, were заперечне слово not.
(cхема на дошці)
Example: Bill was not at home last Monday.He was at school last Monday.
Bill was at home last Monday.
Tom and Eddie were at the seaside last summer.
Bill and Taras were at the zoo in summer.
Nick was in the hotel on Sunday.
Linda and her sister were at their mother on winter holidays.
Roy and Rick were at school last weekend.
 -         Let’s take on the bus! Давайте під’їдемо автобусом далі. Лондонські автобуси називаються double-deckers.  Ooops! A policeman! Ми не купили квитків! Але він нас пропустить, якщо ми складемо речення про те, де діти не були.
                        Nick  was at home on Monday.
Tom  was at the seaside in summer.
Bill and Taras were in the park in the morning.
I was in the comfortable hotel.
We were in the mountains on winter holidays.
Roy and Rick were at school on Sunday.
8. PHYSICAL ACTIVITY
-         Winnie-the-Pooh бачить, що  уou are tired. Давайте потанцюємо!

-         Пісня“Clap your hands”
Clap, clap, clap your hands
As slowly as you can!
Clap, clap, clap your hands
As quickly as you can!
Shake, shake, shake your hands
As slowly as you can!
Shake, shake, shake your hands
As quickly as you can!
Roll, roll, roll your hands
As slowly as you can!
Roll, roll, roll your hands
As quickly as you can!
Wiggle, wiggle, wiggle your fingers
As slowly as you can!
Wiggle, wiggle, wiggle your fingers
As quickly as you can!
Pound, pound, pound your fists
As slowly as you can!
Pound, pound, pound your fists
As quickly as you can!
  9. PRACTICE   WAS/WERE??
- Рухаємось далі. Ось  нас чекає London taxi. Usually London taxis are black. Водій таксі запитує: А чи ви були тут минулого літа? Were you in England last summer?
- Що ви помітили особливого у цьому реченні? Де стоїть слово were? Подивіться на схему та скажіть, як скласти питання про те, де ми були в минулому?
- Складіть питання своїм одноклассникам за таблицею:




WAS
WERE

you
your mum
your friend
Oksana
father
I
at school
at home
in Scotland
at the grandparent’s
at the camp
in the mountains
in the park
at the zoo
in the hotel


?


10. PRACTICE.
- Охоронець The guard чекає нас із завданням, щоб перевірити як ви засвоїли сьогоднішню тему. Make the sentences.
 Optional activities:
"Disappearing cards" Game
Stick five to seven "Activities" flashcards to the board. Repeat the words chorally. Then remove one of the flashcards in the sequence. Pupils chant the whole sequence of six words, including the missing one. Repeat, removing another flashcard. Continue till there are no flashcards on the board and pupils are saying the whole sequence from memory. You can also play the game by writing seven words on the board, then rubbing them out one at a time.
"Miming game"
Mime something you did yesterday, e.g., danced or watched TV. Pupils guess what you did and call out the action in the past tense. Repeat and, if appropriate, encourage some pupils to take turns to come up to you and mime to the rest of the class.
III ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
11.Summary.
-         Головний годинник Лондону Big Ben сповіщає, що наша подорож добігає кінця.
Давайте складемо речення про нашу подорож. Де ми були. Де ми не були. Та чи були ми в Франції?
We were in England
We were not in the mountains.
Were we in France?
No, we were not in France
12. HOMEWORK
Fill in with "was" and "were" (p. 89, ex. 3).


Розробка виховного заходу  на тему "Англійська мова - мова міжнародного спілкування" для 5 класу


Мета: ознайомити учнів із термінами «іноземна мова», «міжнародна мова», «поліглот» і пояснити їх значення; навчати систематизувати одержану інформацію; розвивати комунікативні здібності; виховувати інтерес до вивчення іноземної мови.
Обладнання: надпис на дошці «Англійська мова – мова міжнародного спілкування», девіз заняття, цікаві факти про англійську мову, пам’ятка «Навіщо вчити англійську мову?», вислови відомих людей про англійську мову, малюнки, презентація.
Хід заходу
І Вступна частина
Слово вчителя.  Ще не так давно ви почали вивчати іноземну мову. Кожний із вас віднісся до цього по – різному. Одні захопилися з перших уроків і нині старанно виконують завдання, інші ж міркують так: « І нащо тільки вигадали цю іноземну мову, навіщо ввели до шкільної програми, як не вчи – не вчиться». Ось тому я і вирішила поговорити про важливість вивчення іноземної мови.  Девізом нашого заняття будуте такий вислів. Як ви розумієте ці слова? 
 How many languages you know, so many times you are a man.  
Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина.
ІІ Основна частина
1.     Бесіда з учнями.
Вчитель. Але спочатку давайте з’ясуємо, що ж означає термін «іноземна мова».
(Учні висловлюють свої думки)
Вчитель. Так. Рідна мова – це та, якою ми спілкуємося від народження. А іноземна – це мова інших народів. Для нас вона чужа, незрозуміла. І тому нам необхідно вивчати її, щоб мати змогу розуміти і спілкуватися з іншими народами.
Учень: Але ж мов, як і народів, дуже багато. Невже в майбутньому нам доведеться їх вивчати?
Вчитель. Ні. Для цього для цього нам необхідно з'ясувати значення терміну «міжнародна мова». Як ви думаєте?
(Учні висловлюють свої думки)
Вчитель. Так. Міжнародна мова – це така мова, яку обов’язково вивчають у будь – якому куточку землі. Як ви думаєте яка міжнародна мова зараз?
(Учні висловлюють свої думки)
Вчитель. Так, англійська. Де б ви не були, чи в Африці чи в Америці, знаючи англійську мову, ви завжди зможете порозумітися з місцевими жителями.
Як бачите, англійська мова не тільки іноземна мова для нас, а й мова міжнародного спілкування. І я хочу, щоб ви саме зараз спробували поглянути на іноземну мову не як на предмет, з якого вам у майбутньому доведеться складати іспит, а як на інструмент, що розширює межі вашого кругозору.
В наш час люди розмовляють майже трьома тисячами мов. Деякими розмовляють мільйони людей, іншими – тільки сотні. Так, англійською мовою користуються 350 млн. чоловік.
 2.     Хвилинка – цікавинка
Вчитель. А зараз перегляньте деякеі цікаві факти про англійську мову.
 Англійська мова – мова бізнесу.
Англійська мова – найпоширеніша мова на землі.
У 60 країнах світу англійська мова є однією з офіційних мов.
Більше 400 млн людей використовують англійську як рідну мову.
Майже півтора мільярди людей хоча б трохи розмовляють англійською мовою.
Англійська мова – друга мова в світі за кількістю носіїв після китайської.
Англійська мова має найбагатший словниковий запас.
Англійська мова визнана офіційною і робочою мовою ООН, мовою олімпійських ігор.
70% світового листування здійснюється англійською мовою.
80% інформації на комп’ютерах зберігається англійською мовою.
3.     Бесіда з учнями.
Вчитель: В наш час серед величезної кількості мов виділяють 13 великих. Як ви думаєте, які це мови?( китайська, російська, іспанська …)
Але чому все ж з великої кількості мов для вивчення обирають певні? Чим керуються, коли в школах впроваджують обов’язкове вивчення англійської, французької, німецької.
Учень 1.  Це пояснюється тим, що береться до уваги не лише поширеність мови, а й те, скільки видається нею друкованої продукції. А в наш час особливо знати мову потрібно для широкого використання, для ознайомлення з літературою, новинками наукового й культурного життя, з різноманітною іншою інформацією. Крім того, не слід забувати і про моду на мову. Як ви гадаєте, які мови зараз наймодніші? (Англійська, російська.)
4.     Робота з пам’яткою «Навіщо вчити англійську мову?»
Вчитель.  Ми маємо в школі обов’язкове вивчення англійської мови. Але для чого вчити нам цю мову? Спробуємо узагальнити ваші думки, звернувши увагу на памятку «Навіщо вчити англійську мову?»
Навіщо вчити англійську мову?
- дає можливість спілкуватися з різними людьми зі всього світу;
- розуміти фільми та пісні на англійській мові;
- читати твори англійських письменників в оригіналі;
- навчатися у коледжі чи університеті;
- є корисним, коли подорожуємо;
- допомагає вести бізнес;
- допомагає знайти кращу роботу;
- це мова комп’ютерів та інтернету.
5.     Бесіда з елементами розповіді про поліглотів світу.
Вчитель: А хто такий поліглот?
Учень 2. Поліглот – це людина, яка володіє багатьма мовами. І як правило, поліглотами ми вважаємо тих людей, які знають 6 – 12 мов. А чи відомо вам, що й серед поліглотів трапляються рекордсмени? Так, кардинал Меццофанті, який жив у середині минулого століття, знав понад 100 мов. 132 мовами володів професор Тестерман з Німечини.
Учень 3. Один із ентузіастів вивчення іноземних мов розповідав, що коли Генріху Шліману – знаменитому німецькому археологові, який віднайшов Трою, для вивчення перших двох мов знадобилося по рокові, то пізніше він опановував мову за лічені тижні. А всього знав він 14 мов. Не думайте, що він був вундеркіндом. В юності Генріх скаржився на погану пам’ять. Трапилось так, що він вирішив присвятити себе вивченню стародавнього світу. Для цього було необхідно знати чимало мов. І тільки завдяки його наполегливості та тренуванням він досягнув того, що щодня зміг заучувати напам’ять по 20 сторінок прозового тексту.
Учень 4. Дозвольте розповісти один дивний випадок, який трапився у Фінляндії у XVII ст. Там судили студента лише за те, що він «неймовірно швидко вивчав іноземну мову, а це неможливо без сприяння нечистої сили». Звинувачення підтримала і церква, і студента засудили до смертної кари як «зачарованого дияволом».
Учень 5. Нині доведено, що  усі діти швидко й легко засвоюють мови. Чим раніше людина почне опановувати мову, тим вагоміших результатів досягне. І ще: чим більше мов знає людина, тим легше їй засвоювати нову мову. Лінгвісти стверджують: хочеш швидко навчитися розмовляти будь-якою мовою, вчи слова і поринай у мову для спілкування, починаючи з найлементарнішого спілкування у побуті, в сім’ї, з товаришами в школі, із знайомими, які володіють мовою, котру ти вивчаєш. Необхідно також пам’ятати, щоб вивчати іноземну мову, слід знати мету, потрібно підійти до вивчення мов цілком серйозно, як до важливої справи.
6.     Аналіз висловів про англійську мову.
Вчитель. Англійська мова є досить цікавою. Багато відомих людей говорили цією мовою. І ось що вони сказали про англійську мову. Як ви розумієте їх слова?
«Англія і Америка — дві нації, розділені спільною мовою» 
Оскар Уайльд
«Англійська — проста, але дуже складна мова. Вона складається з одних іноземних слів, які до того ж неправильно вимовляються» 
Курт Тухольський
«Англійці беруть в рот дюжину односкладових слів, жують їх, ковтають їх, і випльовують, — і це називається англійською мовою» 
 Генріх Гейне
 7.  Слово вчителя.  Цей 2016 рік оголошений роком англійської мови. А чи знаєте ви, що існує день англійської мови?
Учень 6. День англійської мови — це одне зі свят, які відзначаються в рамках проведення тижня офіційних мов. Його святкують 23 квітня.
Це дуже молоде свято, тому що вперше його відзначали тільки в 2010 році.
Для цього свята була обрана дата народження видатного драматурга Вільяма Шекспіра, твори якого входять в число найбільш цінних зразків літературної спадщини світу.
8.     Декламування вірша Т.Г.Шевченка «Заповіт» різними мовами.
Вчитель. Чим більше мов ти знаєш, тим  більше ти людина. Існує багато мов, які нас оточують. Деякі з них ми знаємо добре, а деякі лише час від часу чуємо. Але сьогодні ми підготували всесвітньо відомий вірш нашого поета Т.Г.Шевченка «Заповіт» різними мовами. Просимо їх послухати та порівняти.
 Заповіт (українська)
Як умру, то поховайте
Мене на могилі,
Серед степу широкого,
На Вкраїні милій,
Щоб лани широкополі,
І Дніпро, і кручі
Було видно, було чути,
Як реве ревучий.

Завещание (російська)
Как умру, похороните
На Украйне милой,
Посреди широкой степи
Выройте могилу,
Чтоб лежать мне на кургане,
Над рекой могучей,
Чтобы слышать, как бушует
Старый Днепр под кручей.

Запаведзь (білоруська)
 Як памру я, похавайце
На Ўкрайне мілай,
Сярод стэпу на кургане,
Дзе продкаў магіла:
Каб нязмеранае поле,
Дняпро і абрывы
Было відна,— было чутна,
Як раве бурлівы!

My Testament (англійська)
When I die, let me be buried
In my beloved Ukraine,
My tomb upon a grave-mound high,
Amid the wide-spread plain,
That the fields, the steppe unbounded,
The Dnieper’s plunging shore
My eye could see, my ear could hear
The mighty river roar

Vermdchtnis (німецька)
Wenn ich sterbe, sollt zum Grab ihr
Den Kurgan mir bereiten
In der lieben Ukraine,
Auf der Steppe, der breiten,
Wo man weite Felder sieht,
Den Dnjepr und seine Hдnge,
Wo man hцren kann sein Tosen,
Seine wilden Sдnge.

Dumka (польська)
 Kiedy umrę, na kurhanie
Kopcie mi mogiłę,
W stepie wolnym i szerokim
Ukrainy miłej.
Żebym wśród bezkresnych łanów
Dniepr płynący widział,
I jak na porohach huczy,
żebym dobrze słyszał.

ІІІ Заключна частина.
Вчитель. І на закінчення хочу ще сказати. Вивчайте мову не тільки для того щоб добре відповісти урок, прочитати статтю чи книжку в оригіналі, а щоб знати.
Я сподіваюсь, що сьогодні переконала вас у важливості вивчення іноземної мови.
Завершити наше заняття хочу таким англійським прислів’ям:  It is never too late to learn. Ніколи не пізно вчитися. Памятайте це. Ваше навчання у ваших руках. А я в цьому вам завжди допоможу.



Конспект уроку на тему "Захист навколишнього середовища" для 9 класу

Мета: ознайомити  учнів з  основними екологічними проблемами сьогодення, активізувати вживання лексики по темі, розширити уявлення про ставлення людей до проблем навколишнього середовища, підвести учнів до усвідомлення необхідності охороняти і примножувати природні багатства; розвивати монологічне та діалогічне мовлення, логічне, критичне та аналітичне мислення; виховувати любов до природи рідного краю, дбайливе ставлення до його природних ресурсів; виховувати культуру мовлення, інтерес до вивчення англійської мови.
Обладнання: підручник,  презентація до уроку, роздатковий матеріал,
 Хід уроку:
І Початок уроку
1.                     Організаційний момент. Привітання. (Greeting).
Stand up! Stand still! Good morning! Sit down. Put your hands on the desks and listen to me. I am happy to see you today, let’s start our work.
2.                     Мовна зарядка. Уведення в іншомовну атмосферу. (Warming up).
-   Look and repeat the poem after me
Help save the Earth!
Help save the Earth!
Ecologize, economize,
Recycle and reuse.
It`s all up to you
To help save the Earth!
-  What is this chant about? (About ecology, about our planet, about its protection).
II Основна частина
3.                     Оголошення теми та завдань уроку(Aims).
-                Today we have unusual lesson. We are going to speak about Environmental protection. You'll discuss the  kinds of pollution, solutions of these problems. At the les­son we'll speak about our role in our planet’s life, we'll practice our listening, reading, speaking and writing skills. Today we'll wide our knowledge about  fly-tipping . At the end of the lesson you'll get to know some new information and you'll be able to tell a lot of interesting things about environmental protection.
-  What words do you associate with the word Environment?
                                           water           birds       
                                                                                                            
                animals                                                             insects
                                                Environment      

                               people                                                                                                                                                              
                                                        Nature                     land
4.                     Перевірка домашнього завдання ( Check on Homework).
-  `        You have read the information from the newspapers. Say me what environment problems are highlighted there?  (the problems of rubbish and landfills, homegrown food and clean water, people cut down the forests, urban development, acid rains)
 -  Let’s check your vocabulary words. Match two columns from the table:
rubbish
доморощена їжа
to end up
звалище
landfill
вирубувати
homegrown foods
cміття
to cut down
в підсумку
urban development
урожай
crop
міський розвиток
 5.                     Активізація вивченого лексичного матеріалу.
-  Let’s remember the kinds of pollution.
There are such kinds of pollution : air pollution, water pollution, soil pollution, light pollution, littering. Look at the pictures and name their names.
-  One of the kinds of pollution is fly – tipping. Let’s think about this problem.
When you throw something away, it can stay in the ground for a long time. A glass bottle stays in the ground for a million years. Do you think about this when you throw things away? Fly-tipping – is the illegal dumping of rubbish or bulky items on land not licenced to reseive it. It is dangerous because it pollutes the land and waterfalls.
-  Look at the pictures of different litter and try to guess how long can these items stays in the ground?
1.                     A banana peel
2.                     Wool socks
3.                     A plastic bag
4.                     An alluminium can
5.                     A glass bottle
-  stays in the ground for 80 to 1000 years
-  stays in the ground for 1 to 2 weeks
-  stays in the ground for 1 000 000 years
-  stays in the ground for 1 to 5 years
-  stays in the ground for 10 to 20 years
6.                     Розвиток вмінь діалогічного мовлення.
-  Listen to the dialogue and be ready to discuss some questions.
Ann: Past industrial activities have polluted some of the land in our city. This land may be dangerous for people’s health and the envi­ronment unless it’s cleaned up.
Dan: The world’s population continues to rise, and people want to expect more and more things. More and more housing is needed. Most people want to own cars. More cars require new roads to be built. The amount of waste and rubbish is increasing. Pollution is the issue of major concern everywhere in the world nowadays.
Ann: Most environmental problems are due to a lack of care over indus­trial and waste management. Bad industrial practices and acci­dents released potentially harmful substances into the land or pour them into the rivers. Should we continue like this?
Dan: Definitely not. We need to stop destroying the world and work hard to protect it.
Ann: In many countries this may mean people have to change the way they live.
-  Answer my questions:
1.               Why do people have more health problems nowadays?
2.                Why do people cut down forests?
3.                Why has littering become the issue of current importance, especially in big cities?
4.               What industrial practices and accidents harm the environment?
5.               What do you think is to be done to stop the process of pollution?
 7.                     Комунікативна гра.
(Учні обирають речення на картках та закінчують їх)
-  Finish the sentences:
 If I saw somebody throwing an empty packet on the street, I would…
If I were the Minister of the Environment, I would…
If I had to travel to school by car or by public transport, I would…
If I wanted to dump a box of rubbish, but I couldn’t find a bin, I would…
8.                     Розвиток вмінь аудіювання. Перегляд відео.
-  Now your task is to watch the video . This is a speech delivered at the Rio Earth Summit in 1992 by twelve-year old Severn Suzuki of Canada.
“Hello, I’m Severn Suzuki, speaking for ECO-the Environmental Children’s Organization. We are a group of twelve- and thirteen-year olds trying to make a difference: Vanessa Suttie, Morgan Geisler, Michelle Quigg and me. We raised all the money to come here five thousand miles to tell you adults you must change your ways. Coming up here today, I have no hidden agendas. I am fighting for my future. Losing my future is not like losing an election or a few points on the stock market. I am here to speak for all generations to come. I am here to speak on behalf of the starving children around the world whose cries go unheard. I am here to speak for the countless animals dying across this planet because they have nowhere left to go. I am afraid to go out in the sun now because of the holes in the ozone. I am afraid to breathe the air because I don’t know what chemicals are in it. I used to go fishing in Vancouver, my home, with my Dad until just a few years ago we found the fish full of cancers. And now we hear of animals and plants going extinct every day- vanishing forever. In my life, I have dreamt of seeing the great herds of wild animals, jungles and rain forests full of birds and butterflies, but now I wonder of they will even exist for my children to see. Did you have to worry about these things when you were my age? All this is happening before our eyes and yet we act as if we have all the time we want and all the solutions. I’m only a child and I don’t have all the solutions, but I want you to realize, neither do you… You don’t know how to bring the salmon back up a dead stream. You don’t know how to bring back an animal now extinct. And you can’t bring back the forests that once grew where there is now desert. If you don’t know how fix it, please stop breaking it!
At school even in kindergarten, you teach us how to behave in the world. You teach us: not to fight with others, to work things out, to respect elders, to clean up our mess, not to hurt other creatures, to share- not be greedy. Then why do you go out and do the things you tell us not to do? Do not forget why you are attending these conferences, who you’re doing this for- we are your own children. You are deciding what kind of world we are growing up in. Parents should be able to comfort their children by saying ‘everything’s going to be all right’, ‘it’s not the end of the world’, and “we’re doing the best we can’. But I don’t think you can say that to us anymore. Are we even on your list of priorities?
My Dad always says, ‘You are what you do, not what you say.’ Well, what you do makes me cry at night. You grown-ups say you love us, but I challenge you. Please make your actions reflect your words. Thank you.”
-  Look at the text and do the task. Mark if these sentences are true or false?
1.                     Severn Suzuki is the member of Environmental World Organization.
2.                     She is thirty years old.
3.                     These children are fighting for their future.
4.                     Severn is here to speak about the starving children and countless animals which are dying.
5.                     She is afraid to go out in the sun now because of the acid rains.
6.                     She  used to go fishing in Vancouver with her  Dad until just a few years ago  they found the fish full of cancers.
7.                     Severn Suzuki  has dreamt of seeing the great herds of wild animals, jungles and rain forests full of birds and butterflies, but now she doesn’t think about this.
8.                     Severn’s dad always says that You are what you do, not what you say.
9.                     She asked peoples to make our actions reflect our words.
 9.                     Розвиток вмінь мовлення.
-  Pupils of our class have prepared project about the protection of environment of our village. Look and listen.
(презентація учнів і розповідь)
10.                Розвиток вмінь мовлення.
-  Let’s make sentences about problems of environment and their solutions. The table will help you.
Problems
Solutions
to pollute the air with fumes of cars,
to use dangerous chemi­cals at home and in the garden,
to use plastic package,
to make fires in the parks and woods,
 to cut down the trees,
to throw the litter in the streets (yards, corridors of the houses), etc. 
to use bikes (public transport) rather than cars,
to use less chemicals in the gardens and at home,
to use less plastic package,
to clean away the territory,
to put more waste bins,
to plant more trees, flowers, etc.

11.                 Робота з відеокліпом Майкла Джексона “The Earth Song” :
a)                     перегляд відео;
¾                   Who is Michael Jackson?
¾                   Watch the video of Michael Jackson “The Earth song” and be ready to answer the question.
¾                   What problems did the singer pay attention to?
b)                    обговорення відео
¾                   What is this video about?
¾                   What problems did the singer pay attention to?
 ІІІ Заключна частина
12.       Підсумок уроку. ( Summarizing ).
¾                   So, if we want to help our planet to survive and keep it healthy for future generations we must be active participants in the protection and rebuilding of our environment, and also improving environmental education.
“Treat the Earth well. It wasn’t given to you by your parents, it was loaned to you by your children.”
Lee Talbot
13.                Оцінювання
Домашнє завдання ( Homework):  ex.4,5 page 67

Немає коментарів:

Дописати коментар